Informacje

Ruszył konkurs Grand Press 2017

Od 1 października magazyn „Press” przyjmuje prace do tegorocznej edycji konkursu Grand Press. W jego ramach jury przyzna nagrody za najlepsze materiały dziennikarskie mijającego roku, a kolegia redakcyjne wybiorą Dziennikarza Roku 2017.

Grand Press – największy konkurs dziennikarski w Polsce – organizowany jest przez magazyn „Press” od 21 lat. Składa się z dwóch głównych części: wyboru najlepszych materiałów dziennikarskich (nagrody Grand Press) i wyboru Dziennikarza Roku. Po raz kolejny zostaną też przyznane: Grand Press Digital i Nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego.
Zgłoszenia materiałów do nagród Grand Press przyjmowane będą do 3 listopada br. Ocenione zostaną materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe opublikowane albo wyemitowane w mediach, w języku polskim, między 1 listopada 2016 roku a 31 października 2017 roku. Można je zgłaszać w kategoriach: News, Dziennikarstwo śledcze, Publicystyka, Reportaż (prasowy, radiowy, telewizyjny), Wywiad, Dziennikarstwo specjalistyczne.
Nagrodę Grand Press Digital otrzyma dziennikarz lub redakcja, która wykazała się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej. Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego magazyn „Press” ustanowił w porozumieniu z Fundacją im. Bohdana Tomaszewskiego. Otrzyma ją dziennikarz sportowy mający doskonały warsztat dziennikarski, prezentujący elegancję w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturę zawodową i osobistą.
Ponadto już po raz 21. kolegia redakcyjne polskich mediów wybiorą Dziennikarza Roku. Kandydatów będą mogły zgłaszać do 5 grudnia.
Szczegóły – w regulaminie konkursu.

Zapraszamy do udziału!